JUDO'DA ATIN MADALYA

Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası'nda Talha Ahmet Erdem altın madalya kazanarak, bu alanda Türkiye'ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdi.

Judo'da Altın Madalya

Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası'nda Talha Ahmet Erdem altın madalya kazanarak, bu alanda Türkiye'ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Guimaraes kentindeki şampiyonada, T23 kategorisi erkekler 81 kiloda Talha Ahmet Erdem, altın madalya kazandı.

Milli sporcu, finalde ev sahibi ülkeden Corte Diogo'yu 4-2 yenerek, Türkiye'ye bu alanda ilk dünya şampiyonluğunu getirdi.

Organizasyonda mücadele eden diğer milli sporcu Mehmet Can Topal ise T21 kategorisi finalinde Portekizli Maia Hugo'ya 2-1 kaybetti ve gümüş madalyada kaldı.

Şampiyona, bugün yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Talha Ahmet Erdem şampiyona öncesi aşağıdaki demeci vermişti:
İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri’ne bağlı Down Cafe personeli Talha Ahmet Erdem 28-30 Kasım 2019 tarihlerinde Portekiz-Guimaaes Dünya Judo Şampiyonası katılmak için Milli Takım ile birlikte yola çıkıyor. İzmit Belediyesi’ni ve Türkiye’yi temsil edecek olan 23 yaşındaki Ahmet Talha Erdem Nisan Ayı’nda da Antalya da Özel Olimpiyatlara katılacak.
 
HEDEF ALTIN MADALYA
Ülkemizi Portekiz-Guimaaes Dünya Judo Şampiyonası’nda temsil edeceği için çok mutlu olduğunu belirten Talha Ahmet Erdem, “Bir süredir judo yapıyorum. Kademe kademe kendimi geliştirdim.  Önümüzdeki hafta dünya şampiyonası var. Portekiz’de olacak. O yarışmaya katılacağım. Nasip olursa altın madalya alıp döneceğim. Türkiye Bayrağını temsilen gidiyorum.  Bana inandıkları ve destekledikleri için aileme ve İzmit Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com


Yorum yazabilmeniz için Üye olmanız gerekmektedir. Üye Girişi yapmak için tıklayınız.
Genç sporcumuzu kutlarım.
01.12.2019 17:09 Yanıtla
Genç sporcumuz Talha Ahmet Erdem’i kutlarım.
01.12.2019 17:10 Yanıtla

Kısa Yollar